با سریعترین حیوانات خشکی در جهان آشنا شوید

سریعترین حیوانات خشکی

10 سریعترین حیوانات خشکی در جهان عبارتند از:

 1. یوزپلنگ با سرعت 75 تا 120 کیلومتر در ساعت. یوزپلنگ سریعترین حیوان زمینی در جهان است که می تواند به سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت برسد. آنها برای شکار گوزن ها و طعمه های دیگر از این سرعت استفاده می کنند. یوزپلنگ ها در آفریقا و آسیا یافت می شوند.

 2. سگ وحشی آفریقایی با سرعت 70 تا 80 کیلومتر در ساعت. سگ وحشی آفریقایی یک حیوان گوشتخوار اجتماعی است که در آفریقا یافت می شود. آنها از سرعت خود برای شکار طعمه های کوچکتر مانند آهو و گورخر استفاده می کنند.

 3. آهو تامسون با سرعت 70 تا 80 کیلومتر در ساعت. آهوی تامسون یک حیوان علفخوار است که در آفریقا یافت می شود. آنها از سرعت خود برای فرار از شکارچیان مانند یوزپلنگ ها استفاده می کنند.

 4. تازی با سرعت 70 تا 80 کیلومتر در ساعت. تازی یک سگ پرورشی است که برای سرعت خود پرورش یافته است. آنها در مسابقات دویدن استفاده می شوند و می توانند به سرعت بیش از 70 کیلومتر در ساعت برسند.

 5. شترمرغ با سرعت 60 تا 70 کیلومتر در ساعت. شترمرغ یک پرنده بزرگ است که در آفریقا یافت می شود. آنها می توانند با سرعت بیش از 70 کیلومتر در ساعت بدوند و از این سرعت برای فرار از شکارچیان استفاده می کنند.

 6. گوزن قرمز با سرعت 60 تا 70 کیلومتر در ساعت. گوزن قرمز یک حیوان علفخوار است که در اروپا و آسیا یافت می شود. آنها از سرعت خود برای فرار از شکارچیان مانند گرگ ها و خرس ها استفاده می کنند.

 7. گورخر با سرعت 50 تا 60 کیلومتر در ساعت. گورخر یک حیوان علفخوار است که در آفریقا یافت می شود. آنها از سرعت خود برای فرار از شکارچیان مانند یوزپلنگ ها استفاده می کنند.

 8. گاو کوهی با سرعت 50 تا 60 کیلومتر در ساعت. گاو کوهی یک حیوان علفخوار است که در آمریکای شمالی یافت می شود. آنها از سرعت خود برای فرار از شکارچیان مانند گرگ ها و خرس ها استفاده می کنند.

 9. خرس سیاه آمریکایی با سرعت 40 تا 50 کیلومتر در ساعت. خرس سیاه آمریکایی یک حیوان همه چیزخوار است که در آمریکای شمالی یافت می شود. آنها از سرعت خود برای فرار از شکارچیان مانند انسان ها استفاده می کنند.

 10. اسب اصیل با سرعت 40 تا 50 کیلومتر در ساعت. اسب اصیل یک نژاد اسب است که برای سرعت خود پرورش یافته است. آنها در مسابقات دویدن استفاده می شوند و می توانند به سرعت بیش از 40 کیلومتر در ساعت برسند.

این حیوانات همه برای زنده ماندن به سرعت خود متکی هستند. آنها از سرعت خود برای شکار طعمه، فرار از شکارچیان یا سفر در زیستگاه خود استفاده می کنند.

سریع ترین حیوان خشکی چیتا شاهین شیر

 چیتا می تواند در سرعتی تا 120 کیلومتر در ساعت (75 مایل در ساعت) دوید. این سرعت به چیتا اجازه می دهد تا شکار خود را به سرعت تعقیب و شکار کند.

اما اگر منظور شما از "سریع ترین حیوان خشکی" حیوانی باشد که در هنگام شیرجه زدن سریع ترین است، پاسخ شاهین است. شاهین می تواند در هنگام شیرجه زدن به سرعتی تا 384 کیلومتر در ساعت (240 مایل در ساعت) برسد. این سرعت به شاهین اجازه می دهد تا طعمه خود را با سرعتی باورنکردنی شکار کند.

شیر نیز حیوانی سریع است، اما سرعت آن به اندازه چیتا یا شاهین نیست. شیر می تواند در سرعتی تا 80 کیلومتر در ساعت (50 مایل در ساعت) دوید. این سرعت برای شیر کافی است تا از شکارچیان خود فرار کند یا طعمه خود را تعقیب کند.

بنابراین، پاسخ به سوال شما بستگی به این دارد که منظور شما از "سریع ترین حیوان خشکی" چیست. اگر منظور شما حیوانی باشد که در هنگام دویدن روی زمین سریع ترین است، پاسخ چیتا است. اما اگر منظور شما حیوانی باشد که در هنگام شیرجه زدن سریع ترین است، پاسخ شاهین است.

سریعترین حیوان خشکی کدام است

سریعترین حیوان خشکی جهان، یوزپلنگ است. یوزپلنگ‌ها می‌توانند در عرض 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 75 کیلومتر بر ساعت برسند و حداکثر سرعتی معادل 128 کیلومتر بر ساعت داشته باشند. این سرعت، تقریباً برابر با سرعت یک خودروی سواری است.

یوزپلنگ‌ها برای شکار از سرعت خود استفاده می‌کنند. آن‌ها معمولاً از پشت به طعمه خود حمله می‌کنند و با سرعتی بالا، آن‌ها را زمین می‌زنند. یوزپلنگ‌ها شکارچیان بسیار ماهری هستند و معمولاً بیش از نیمی از شکارهای خود را موفق می‌شوند.

یوزپلنگ‌ها در آفریقا و آسیا زندگی می‌کنند. این حیوانات در حال حاضر در معرض خطر انقراض قرار دارند. عواملی مانند از بین رفتن زیستگاه، شکار غیرقانونی و بیماری، باعث کاهش جمعیت یوزپلنگ‌ها شده است.

قوی ترین حیوان جهان

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه قدرت را چگونه تعریف کنیم. اگر قدرت را بر اساس اندازه و وزن در نظر بگیریم، قوی ترین حیوان جهان فیل آفریقایی است. فیل آفریقایی می تواند تا 7 تن وزن داشته باشد و نیرویی معادل 22 تن را تولید کند. این حیوان می تواند با یک ضربه از خرطوم خود، یک درخت بزرگ را از ریشه کند کند.

اما اگر قدرت را بر اساس نسبت قدرت به وزن در نظر بگیریم، قوی ترین حیوان جهان مورچه برگ شکن است. مورچه برگ شکن می تواند تا 50 برابر وزن خود را بلند کند. این حیوان می تواند با استفاده از آرواره های قدرتمند خود، برگ های بزرگ را از درختان جدا کند.

در اینجا فهرستی از 10 تای از قوی ترین حیوانات جهان بر اساس نسبت قدرت به وزن آورده شده است:

 1. مورچه برگ شکن
 2. سوسک سرگین
 3. سوسک چوب خوار
 4. ماهی بادکنکی
 5. موش صحرایی
 6. موش کور برهنه
 7. جوجه تیغی
 8. سگ
 9. ببر
 10. خرس سیاه

البته، قدرت یک مفهوم نسبی است و بسته به شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک ببر ممکن است از نظر اندازه و وزن از یک فیل کوچکتر باشد، اما می تواند ضربات بسیار سریع و مرگباری به طعمه خود وارد کند.

بی رحم ترین حیوان جهان

به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • اندازه: برخی از حیوانات، مانند نهنگ قاتل، اندازه و قدرتی دارند که به آنها اجازه می دهد تا با بی رحمی به دیگران آسیب برسانند.

 • وحشیگری: برخی از حیوانات، مانند مورچه های آتشین، به طور طبیعی موجوداتی خشن و تهاجمی هستند.

 • دفاع: برخی از حیوانات، مانند خزندگان، برای دفاع از خود به خشونت متوسل می شوند.

 • عادات غذایی: برخی از حیوانات، مانند کوسه ها، برای زنده ماندن به کشتن نیاز دارند.

 • جنسیت: برخی از حیوانات، مانند نر گورخرها، در فصل جفت گیری به شدت تهاجمی می شوند.

با در نظر گرفتن همه این عوامل، برخی از حیواناتی که اغلب به عنوان بی رحم ترین حیوانات جهان شناخته می شوند عبارتند از:

 • کفتار: کفتارها حیواناتی بسیار تهاجمی و وحشی هستند که به دلیل خوردن لاشه حیوانات دیگر شناخته می شوند. آنها همچنین به دلیل حمله به انسان ها معروف هستند.

 • زنبورهای آسیایی قاتل: زنبورهای آسیایی قاتل به دلیل نیش های بسیار دردناک و کشنده خود شناخته می شوند. آنها همچنین به دلیل رفتار تهاجمی خود معروف هستند و می توانند دسته جمعی به انسان ها حمله کنند.

 • مارهای کبرا: مارها کبرا به دلیل سم بسیار کشنده خود شناخته می شوند. آنها همچنین به دلیل رفتار تهاجمی خود معروف هستند و می توانند به سرعت حمله کنند.

 • خزندگان: خزندگان، مانند مارها، مارماهی ها و تمساح ها، به دلیل رفتار تهاجمی خود شناخته می شوند. آنها همچنین به دلیل اندازه و قدرت خود می توانند به انسان ها آسیب جدی برسانند.

در نهایت، بی رحم ترین حیوان جهان یک مفهوم ذهنی است. با این حال، حیواناتی که در بالا ذکر شد، همگی حیواناتی هستند که به دلیل خشونت و بی رحمی خود شناخته می شوند.

ضعیف ترین حیوان جهان

از جمله اینکه قدرت را چگونه تعریف کنیم. اگر قدرت را به عنوان توانایی انجام کار فیزیکی تعریف کنیم، آنگاه ضعیف ترین حیوان جهان یک موجود بسیار کوچک و سبک وزن خواهد بود. به عنوان مثال، یک حشره کوچک مانند مگس یا پشه بسیار ضعیف است. این حشرات معمولاً وزن کمتر از یک گرم دارند و قدرت بسیار کمی دارند. آنها نمی توانند اجسام سنگین را بلند کنند یا به طور موثر از خود دفاع کنند.

اگر قدرت را به عنوان توانایی زنده ماندن در شرایط دشوار تعریف کنیم، آنگاه ضعیف ترین حیوان جهان یک موجود بسیار حساس خواهد بود. به عنوان مثال، یک ماهی دریای عمیق مانند ماهی کوسه کاتوپترا بسیار ضعیف است. این ماهی ها در آب های بسیار سرد و تاریک زندگی می کنند و فشار آب بسیار زیادی را تحمل می کنند. آنها بسیار حساس هستند و حتی تغییرات کوچک در محیط می تواند باعث مرگ آنها شود.

در نهایت، اگر قدرت را به عنوان توانایی سازگاری با محیط تعریف کنیم، آنگاه ضعیف ترین حیوان جهان یک موجود بسیار خاص خواهد بود. به عنوان مثال، یک پرنده مانند مرغ مگس خوار بسیار ضعیف است. این پرندگان در مناطق استوایی زندگی می کنند و از حشرات تغذیه می کنند. آنها نمی توانند در مناطق سرد یا خشک زندگی کنند و اگر غذای مورد علاقه خود را پیدا نکنند، می میرند.

با توجه به عوامل ذکر شده، می توان گفت که ضعیف ترین حیوان جهان یکی از موجودات زیر است:

 • یک حشره کوچک مانند مگس یا پشه
 • یک ماهی دریای عمیق مانند ماهی کوسه کاتوپترا
 • یک پرنده مانند مرغ مگس خوار

البته، این فقط یک پاسخ احتمالی است و ممکن است موجودات دیگری نیز وجود داشته باشند که از نظر قدرت در رتبه های پایین قرار گیرند.


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...