چرا لپ تاپ روشن نمیشه

1- بررسی منبع برق لپ تاپ

بطور کلی لپ تاپ ها از دو طریق برق و باتری می توانند انرژی خود را تامین کنند که به مرور زمان با برخی اشتباهات اعم از خارج نکردن به موقع شارژر لپ تاپ و همچنین شارژ تعداد بالا لپ تاپ در طول روز و... ممکن است عمر باتری لپ تاپ را به بیشترین میزان ممکن کاهش دهید و دیگر بازدهی کافی برای روشن شدن نداشته باشد. 

نحوه بررسی لپ تاپ خاموش 

به همین دلیل اولین توصیه ای که ما برای شما داریم شامل موارد ذیل می باشد ؛

  1. باتری لپ تاپ را خارج کنید، سپس شارژر را به آن وصل کرده و اجازه دهید تا چند دقیقه از مدت زمان اتصال برق مستقیل به لپ تاپ بگذرد. اینک دکمه پاور را بفشارید و اگر لپتاپ روشن شد نشان دهنده این است که مشکل از باتری شما می باشد.
  2. شاید ممکن است اصلا ایراد از باتری لپ تاپ نباشد! از سیم شارژر باشد که بنابر نگهداری نامناسب، دچار قطع و وصلی شده باشد. به همین دلیل اگر روش اول پاسخگو نبود، می توان مشکل را به کابل شارژر لپ تاپ مرتبط کرد.

2- بررسی دقیق لپ تاپ

اگر روش بالا تاثیری بر رفع مشکل لپ تاپ شما نداشت، ممکن است مشکل از جای دیگر باشد! برای مثال توصیه می شود ابتدا دکمه پاور را بفشارید و بعد از فشردن آن، لپ تاپ را تا نزدیکی گوش خود بالا بیاورید تا از صحت و سلامت فن آن آگاه شوید. اگر فن به همراه چراغ های کناری روشن بودند، می توان حدس زد که گویا مشکل از صفحه نمایش لپ تاپ شما می باشد!

علت اصلی روشن نشدن لپ تاپ 

به همین دلیل توصیه می شود که با استفاده از کابل HDMI، لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنید و سپس آنرا روشن کنید و اگر تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده نمودید، مشکل در صفحه نمایش لپ تاپ شما می باشد و باید آنرا تعویض نمایید.

چگونه لپ تاپ خاموش شده را روشن کنیم ؟

در این قسمت قصد داریم شما را با روشی ساده و آسان معرفی کنیم که به کمک آن می توانید لپ تاپ خاموش را روشن کنید. از این رو این آموزش را قدم به قدم انجام دهید ؛

  1. سیم شارژر را از لپ تاپ جدا کنید.
  2. باتری را از لپ تاپ خارج کنید.
  3. دکمه پاور لپ تاپ را به مدت 30 ثانیه فشار داده و نگه دارید.
  4. اینک سیم شارژر را مجددا به لپ تاپ متصل کنید.
  5. 3 دقیقه دیگر باتری را به لب تاپ متصل کنید.
  6. اینک دکمه پاور را بفشارید تا لپ تاپ روشن شود.

namnak.com

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...