چرا شاهی زرد میشه

علت زرد شدن سبزی شاهی چیست؟

اگر دوستدار کاشت سبزیجات مختلف در منزل هستید، حتما از آموزش کاشت شاهی در خانه دیدن کنید.

شاهی یکی از سبزیجاتی است که به راحتی می توانید در منزل پرورش دهید.

اگر بذر سبزی شاهی را جهت کاشت در گلدان باغچه و یا مزرعه انتخاب کرده اید . بهتر است بدانید سبزی مقاوم و اسان جهت کشت را انتخاب کرده اید و در کاشت و پرورش ان به مشکلی برنخواهید خورد و به راحتی می توانید از برگ های لذیذ ان بهره مند شوید . نام دیگر سبزی شاهی در بعضی مناطق کشور تره تيزک می باشد. با این حال ما در اینجاعلت زرد شدن سبزی شاهی را خدمت شما آموزش داده ایم. امیدوارم مورد استفاده شما واقع شود.

علت زرد شدن سبزی شاهی :

  • آبیاری بیش از اندازه ( بعداز جوان هزنی و در شرایط عادی زمانی که رطوبت سطح خاک کم شد اقدام به آبیاری کنید
  • آبیاری کم ، گرما و خشکی هوا
  • زهکشی نامناسب خاک و گلدان که اجازه خروج آب اضافی را نمی دهد.
  • افات

سؤال:

سلام و خسته نباشيد من بذر گشنيز و ريحان و شاهي و شويد را در تراس خانه كاشته ام ولي به مرور زرد شدن و رشد مناسب ندارند ،يعني بعد از ٥ سانت ديگه رشد نكردن و البته ريحان ها بسيار متراكم شدند . البته ريحان هايي كه در جاي ديگه كاشتم رشد خيلي خوبي دارند و همگي با شرايط يكسان نگهداري ميشوند . نورگير خوب و ابياري هر روزه . ميشه لطفأ راهنمايي كنيد.

جواب:

ابیاری زیاد و زهکش ضعیف وتراکم کاشت زیاد از احتمالا علت زرد شدن سبزی شاهی است. برای تعیین زمان ابیاری سطح خاک رو 2-3 سانت کنار بزنید وخشکی خاک رو بررسی کنید.اگه خاک خیس نبود وبه دست نچسبید باید ابیاری کنید.دقت کنید خاک نباید کاملا خشک بشه وخیس هم نباشه. هر ازچندگاهی با کنترل زهکش از باز بودن سوراخ انتهایی وخروج اب اضافی از گلدان مطمین شوید. از جمع شدن اب در زیر گلدانی جلوگیری کنید و یا داخل زیر گلدانی(بین گلدان و زیر گلدانی)یک لایه سنگریزه قرار دهید به نحوی که خاک گلدان در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد. این کار در جلوگیری از باتلاقی شدن خاک موثر است . حداقل اب زیر گلدانی رو خارج کنید واز خروج اب اضافی مطمئن باشین

acle.ir

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...