عکس کشف حجاب سهیلا عزیزی

سهیلا عزیزی که چند سالی است به فرانسه مهاجرت کرده و در پاریس زندگی می کند ، بازیگر پیشکسوت تئاتر ، تلویزیون و سینما است که در دهه پنجاه و شصت متولد شد و خاطرات شیرین آثارش را می آموزد. وی در سال 1343 در تهران متولد شد و زندگی حرفه ای وی از سال 1988 آغاز شد.

سهیلا عزیزی برای بازی در سریال خانواده حمزه علی خان بارها در سال 1372 جلوی دوربین صدا و سیما رفت. سریالی به کارگردانی محمدباقر خسروی که در سیزده قسمت از شبکه یک سیما پخش شد. سریال آتیه ، محصول سال 1344 و به کارگردانی رضا صفایی ، دومین تجربه وی در زمینه بازیگری بودجه و پس از آن ، هر سه به جمع بازیگران سریال خانه سبز پیوستند ، یک سریال پرطرفدار و پر ستاره که قطعاً همه آنها را دارد خاطرات ایران در داستانهایش. .

سریال "دنیای شیرین" دیگر اثر به یاد ماندنی سهیلا عزیزی است که در سال 1376 به کارگردانی بهروز بقایی از شبکه یک سیما پخش شد. وی در این سریال در نقش همسر و پرستار رضا فیاضی بازی کرد و داستان آن را دختر آنها "شیرین" روایت کرد.

فیلم سینمایی "دلباخته" محصول سال 1999 توسط خسرو معصومی به کارگردانی و نویسندگی سهیلا عزیزی ساخته شده است. وی در زمینه تئاتر نیز فعالیت داشت و در کارنامه هنری خود ذکر کرد:

بازیگر و مشاور کارگردان نمایش "کاکاسیه" به کارگردانی "سعید خاکسار" ؛ تهران ، تئاترشهر؛ سال 1988

بازیگر و مشاور کارگردان نمایش "پول و عشق" به کارگردانی سعید خاکسار ؛ تهران ، سینمای کوچک؛ سال 1371

بازیگر و مشاور کارگردان نمایش "لیلا" به کارگردانی سعید خاکسار ؛ تهران ، سینمای کوچک؛ سال 1372

بازیگری و مشاوره نمایش "ترس از شهر ماشین سازی عباس شهید" به کارگردانی سعید خاکسار ؛ تهران ، سینمای کوچک؛ سال 1373

بازیگری و مشاوره نمایش "گردنبند" به کارگردانی سعید خاکسار ؛ تهران ، شهید چمران؛ سال 1374

بازیگر نقش مدیر و مشاور کارگردان نمایش "پاسخ های طراح شاعر رد شد" به کارگردانی سعید خاکسار ؛ تهران ، شهید چمران؛ 1377

سهیلا عزیزی همچنین شایسته دریافت نشان طلایی و دیپلم افتخار به عنوان بهترین نمایش در تئاتر گرگر در سالهای 1967 و 1968 در کاکاسیه است. وی همچنین نمایش دیگری را در سال 2016 در لندن برای نمایش "نفرین نفرین" به کارگردانی حمیدرضا جاودان روی صحنه برد.

سهیلا عزیزی فقط به عنوان شاعر بازیگری می کند و در سال 2001 کتاب شعر خود را با موضوع عشق و جدایی با عنوان "رویه بودن تو" در ناصرالدین داریوش تهران منتشر کرد. وی همچنین با انتشار پستی در اینستاگرام آهنگ خود را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...